Kocaeli, TURKEY
+90-850-532 67 19
info@tulparlabs.com

Tulpar Drone Kurtarma Paraşütleri

Otomatik Açılma
Hafif ve Güçlü
Tekrar Kullanılabilir
Batarya Gerektirmez
Otomatik Açılma

Tulpar Paraşütleri, 4 adet sensörden gelen dataları işleyen mikroişlemcisi ve özel algoritması ile, cihazınızın kontrolsüz biçimde düştüğünü tespit eder. Algoritmamızı mükemmelleştirmek için 100'den fazla uçuşlu testte karşılaşılabilecek her senaryo test edilmiştir.

3 metreden daha kısa bir düşüş mesafesinde, düşüşün gerçekleştiği tespit edilir ve paraşüt açılır. Bu 15 metreden daha kısa bir mesafede paraşütün dolması cihazınızın güvenle yere inmesi demektir.

Tulpar Paraşütlerinde 4 adet sensör bulunmaktadır ve aşağıdaki durumlar güvenlik altına alınmıştır.

1 - Tek ve ya 2 adet motor kaybı

2 - Tüm Motorların Kaybı

3- Batarya ve ya konnektör arızası neticesinde komple enerji kaybı

4 - Ani irtifa kaybı

Tulpar Drone Kurtarma Paraşütleri ile cihazınız, maliyetli kameralarınız ve düşme sonucu 3. taraflara verilebilecek zararlardan sizi korur.

 

Hafif ve Güçlü

Tulpar paraşütleri cihazınıza ek yük getirmez. TP850 modeli paraşüt ve bağlantı ipleri dahil sadece 450gr'dır.  Buna karşılık, sağlam ve yarı esnek gövdesi darbelere karşı dayanıklıdır.

Tekrar Kullanılabilir

Tulpar Paraşütleri açıldıktan sonra, kullanıcı tarafından toplanıp tekrar kullanıma hazır hale getirilebilir. Fırlatma sistemi olarak yay sistemi kullanmaktadır. Bu sebeple uçakta taşınması tamamen güvenli ve yasaldır.

Batarya Gerektirmez

Tulpar Paraşütlerini sadece futaba(servo) kablosu ile beslersiniz ve ek bir batarya gerektirmez. Kendi içerisinde süper kapasitörler bulunmaktadır ve bunlar enerji depolar. Cihazınızı 6 metre yükselttikten sonra eğer enerji kesilirse, batarya ve ya konnektör arızası olduğu varsayılır ve super kapasitörlerin içinde depolanmış enerji ile paraşütün açılması sağlanır.

Otomatik Drone Paraşütler Nasıl Çalışır? Merak ettikleriniz burada.