Kocaeli, TURKEY
+90-850-532 67 19
info@tulparlabs.com

Can Kurtarma Dronu T8-L

Saniyeler için kalkış yapın ve Akıllı Kanca Sistemi ile yükünüzü istediğiniz yükseklikten bırakın!

IMG_20210429_155317-Kopya

Tulpar Labs, İHA’lar ile yük bırakma sistemlerine üzerine kazandığı tecrübeleri bir adım ileriye taşıyarak T8-L Modelini geliştirdi. T8-L modeli, geçmiş T serileri gibi kompakt ve katlanabilir bir gövdeye ve Li-Ion batarya teknolojisine sahip olmanın yanında, daha iyi yağmur koruması, dahili FAA uyumlu navigasyon aydınlatması sunuyor.

Ancak T8-L’nin Can Kurtarma Dronu olmasını sağlayan bir kaç özelliği daha var.

Rapid-TakeOff Teknolojisi

Bildiğiniz gibi, IHA’lara enerji verdikten hemen sonra direk uçuşa başlayamıyorsunuz. Sensörlerin dahili kalibrasyonlarını tamamlamaları ve GPS sisteminin uydulara bağlanması gerekiyor. Bu 1 ile 3 dakika arası sürebiliyor. Can kurtarma durumlarında 1 dakika bir çok uzun bir süre. Bunu aşabilmek için Tulpar Labs, Rapid TakeOff teknolojisini geliştirdi. Bu teknoloji ile drone bataryasını kullanmadan GPS uyduları bağlı ve sensörleri hazır ve bataryası takılı olmadan 24 saat bekleyebiliyor. Bataryayı taktıktan sonra bir kaç saniye içerisinde kalkışınızı yapabilirsiniz. İnsan hayatının saniyelere bağlı olduğu durumlarda derhal harekete geçmeniz önünde hiç bir engel yok!

Bir diğer özelliği ise entegre vinç sistemindeki akıllı kanca teknolojisi. Bu sistem ile yükünüzü metrelerce yukardan bırakmak ve ya çok fazla alçalarak hem kazazedeyi hem de cihazı riske etmek zorunda değilsiniz.

Yükü 30 metreye kadar halatı sayesinde istediğiniz kadar alçaltabilir ve suya 1-2 metre yükseklikten bırakabilirsiniz.

Bu sayede, can yeleğinin rüzgarda savrulmasını engeller ve hedefe en isabetli şekilde ulaşmasını sağlarsınız.

Ayrıca üzerindeki bırakma noktasına bakan kamerası ile can yeleğini bırakacağınız noktayı tam olarak görebilirsiniz.

IMG_20210429_155343-Kopya-Kopya